Ostujuhend

MÜÜGITINGIMUSED

1. Üldtingimused
1.1. Veebipoe Leluexpress.ee omanik on TIIGORD OÜ (registrikood 10909834 ), asukohaga Padriku tee 4/5-3, Tallinn 11912. Infotelefon: +372 56478748
1.2. Müügitingimused kehtivad Leluexpress.ee veebipoe klientide (edaspidi Klient) ja Tiigord OÜ (edaspidi Veebipood) vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.
1.3. Veebipoe kasutajaks registreerides ja/või toodete ostmiseks kohalduvad käesoleva lepingu tingimused ja lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidid VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.
1.4. Veebipood jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel www.leluexpress.ee.
1.5. Veebipoes tellimust vormistades ning ettemaksu sooritades, kinnitab Klient, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

2. Kauba- ja hinnainfo
2.1. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnad on toodud eurodes ja sisaldavad käibemaksu 20%.
2.2. Kauba hind ja saadavus võivad ette teatamata muutuda. Kui ostja on esitanud tellimuse enne kauba hinna muutumist, rakendub tellimuse hetkel kehtinud hind.
2.3. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.
2.4. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub kättetoimetamise viisist.
2.5. Kättetoimetamise tasud kuvatakse ostjale meie veebilehel “Tellimine ja ostuinfo”.
2.6. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.
2.7. Veebilehel olevate piltide ja tooteinfo autoriõigusi omab Tiigord OÜ ja/või kaubamärgid, mida Tiigord OÜ esindab.

3. Tellimuse vormistamine ja tasumine
3.1. Tellimuse vormistamiseks tuleb saata/või esitada muul moel oma tellimus ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel saadetakse/või edastatakse muul moel arve.
3.2. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
3.3. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.
3.4. Makseid on võimalik sooritada pangaülekandega või sularahas.
3.5. Tiigord OÜ väljastab arveid elektrooniliselt, e-arvetena või kohapeal paberarvetena.

4. Kohaletoimetamine
4.1. Kaupu saadetakse Eestisiseselt, kui pole teisiti kokku lepitud. Välistarneks palume saata hinnapäring.
4.2. Kauba saatmiskulud kannab Ostja. Ostja saab valida saatmisviisi. Transpordi hinnainfo on kuvatud meie veebilehel “Tellimine ja ostuinfo”. Suuremahuliste saadetiste korral esitame teile hinnapakkumise.
4.3. Üldjuhul saadame tellitud kauba ära samal või järgmisel tööpäeval peale tasumisele kuuluva summa laekumist. Pikema tarneaja korral teavitame teid sellest. Kui toode puudub Tiigord OÜ laost on tellimisel tarnitavate toodete (näiteks mööbel) tarneajaks 1 kuni 2 nädalat alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Tiigord OÜ arvelduskontole.
4.5. Siin toodud tarneajad on informatiivse iseloomuga ja õigustlikult siduv tarneaeg selgub peale kinnituse saamist.
4.6. Orienteeruv tarneaeg on Veebipoes kuvatud iga kauba juures eraldi.

5. Taganemisõigus
5.1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
5.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
5.3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
5.4. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
5.5. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
5.7. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
5.8. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
5.9. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
5.10. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
5.11. Leluexpress.ee jätab endale õiguse mitte tühistada Kliendi tellimust ning mitte vastu võtta tagastatud kaupa juhul,
kui ostetud esemed olid spetsiaalselt valmistatud Kliendi jaoks eritellimuse alusel. Eritellimuseks loetakse:
– tellimusi, mis on tellitud lähtuvalt kliendi erisoovist (joonisest);
– tootjalt spetsiaalselt kliendi jaoks tellitud tooteid, mida ei esine Leluexpress.ee internetipoe standardvalikus.
(eritellimusel peitsid, värvid või standarvärvidest värvikompositstsioonid jm. Viimistlused ning komplektitoodete eritellimused);
– hulgitellimusi, mis on vormistatud pärast näidise saatmist ning heakskiitu Kliendi poolt.
5.12 Tagastamisele kuuluv toode peab vastama järgmistele nõuetele:
-Toode peab olema pakendatud originaalpakendisse (võite avada pakendi ettevaatlikult lõigates läbi pakendi lindid) samal viisil nagu see oli kauba üleandmisel.
– Toode ei kuulu tagastamisele kui on kahjustatud kliendi poolt.

6. Pretensiooni esitamise õigus
6.1. Toote defekti ilmnemisel, kohustub Klient teavitama Leluexpress.ee’d probleemist ning esitama järgmise informatsiooni:
– nimi ja kontaktandmed;
– toote puudus (defekti kirjeldus, fotod);
– tellimuse või arve nr.
Vastav avaldus peab olema saadetud mitte hiljem kui 2-kuu jooksul peale defekti avastamist.
Nimetatud tähtaja mõjuva põhjuseta järgimata jätmise korral kaotab
Klient õiguse nõuda Leluexpress.ee-lt tasuta toote parandamist või detaili vahetamist.
6.2. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
6.3. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
6.4 Raha tagastamist on Kliendil võimalik nõuda ainult sellisel juhul, kui toote/detaili parandamine või asendamine ei ole võimalik.
6.5. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.
6.6. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

7. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
7.1. Tiigord OÜ on isikuandmete vastutav töötleja.
7.2. Veebilehe kasutamisega annab Klient nõusoleku enda isikuandmete töötlemiseks.
7.3. Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
7.4. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
7.5. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
7.6. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.